SOS TECHNOLÓGIE

My v SURVIVAL OPTICS SUNGLASSES® vieme, aké je pre Vás dôležité, aby Vaše slnečné okuliare boli čo najpohodlnejšie a aby ste v nich vyzerali čo najlepšie. Preto neustále aktualizujeme naše farby a štýly nami vyrobených slnečných okuliarov.

Najdôležitejšie pre nás však je, aby slnečné okuliare SURVIVAL OPTICS SUNGLASSES® ochránili Vaše oči i za najextrémnejších podmienok. Nepriateľom číslo jedna pre Vaše oči je neviditeľné UV žairenie. UV žiarenie dokáže zničiť ako Vašu pokožku (je hlavnou příčinou rakoviny kože), tak aj Váš zrak, a je prítomné aj vtedy, keď je jasné počasie alebo hmla. Dalšie nebezpečie pre Váš zrak môže znamenať neviditeľné infračervené svetlo, ktoré spôsobuje vysychávanie očí a prejavuje sa pocitom svrbenia a štípania očí. Všetky modely slnečných okuliarov SURVIVAL OPTICS SUNGLASSES® ponúkajú 100 % - nú ochranu pred celým spektrom UV žairenia (UV-A/UV-B). UV-C žiarenie je pohlcované ochrannou atmosférou Zeme, takže nepredstavuje nebezpečie pre Váš zrak.

Hlavné odtiene šošoviek SOS slnečných okuliarov

Dymové a šedé odtiene

Sú najobľúbenejšími odtieňmi zo všetkých z našej ponuky. Šošovky TCO Smoke™ sú kvalitné šošovky bez skreslenia a blokujú celú škálu UV žiarenia. Zabraňujú preniknutiu oslňujúcim slnečným lúčom, aby ochránili Vaše oči, a navyše poskytujú vernú reprodukciu farieb.

Hnedé a hnedo - oranžové odtiene

Šošovky tejto farby zabraňujú rozptýlenému modrému svetlu, s ktorým sa môžete stretnúť počas zamračeného počasia. Šošovky Enhance Brown™ zvyšujú kontrast a priestorové vnímanie. Sú ideálnymi šošovkami pre golf alebo šoférovanie.

Žlté a Žlto - oranžové odtiene

Tento odtieň obľubujú najmä poľovníci a športoví strelci, a tiež sú vhodné na nočné šoférovanie. Zvyšujú kontrast a po nasadení okuliarov máte pocit, akoby ste v nich ostrejšie videli.

SOS XLT (Xtreme Lens Technology)

XLT šošovky našich slnečných okuliarov sú navrhnuté tak, aby zabraňovali prenikaniu príliš silným svetelným lúčom bez farebného skreslenia. ChromaCoat Multi-Color Prismatic flash vrstva odráža silný slnečný jas, a tým zabraňuje oslneniu. Tieto šošovky majú z vonkajšej strany zrkadlový vzhľad.

SOS Polarized MLF (Multi - Layer Filtration)

High Definition PolarMax Polarized MLF šošovky sú vyrobené špičkovou technológiou z jedného kusa ručne liateho polykarbonátu bez skreslenia. Nie sú použité žiadne laminátové vrstvy a fólie, ako pri menej kvalitných okuliaroch. Tým sa neznižuje kvalita obrazu pri pohľade cez okuliare. Menej kvalitné okuliare, ktoré nepoužívajú túto technológiu, sa môžu časom poškodiť - napr. sa odlepí polarizačná vrstva alebo vplyvom UV žiarenia a vysokej teploty popraskajú. Šošovky SOS Polarized Multi-Layer Filtration blokujú vertikálne sa odrážajúce svetlo a kryštalická štruktúra šošoviek ich zmení na horizontálne. Kvôli tejto vlastnosti sú polarizačné šošovky ideálne pre použite pri vodných športoch, na snehu a počas šoférovania.

SOS XCLS (X Changeable Lens System)

Naša exkluzívna ponuka vymeniteľných šošoviek je vhodná pre akékoľvek svetelné podmienky. Číre šošovky sú ideálne pre cyklistiku, žlté pri zamračenom a zrkadlové pri jasnom, slnečnom počasí.

DuraLite Polycarbonate Lenses

Šošovky DuraLite™ Polycarbonate sú opticky korektné bez skreslenia a zabezpečujú zlepšenú viditeľnosť za akýchkoľvek svetelných podmienok.

Polykarbonát je ten istý materiál, z akého sa vyrába aj nepriestrelné sklo v automobilovom priemysle. Je to neuveriteľne pružný, silný a netrieštivý materiál, 35 krát silnejší ako sklo. Je tak tvrdým materiálom, že na jeho rezanie sa používa špeciálny diamantový kotúč, a na jeho brúsenie a leštenie sa musí tiež použiť špeciálne náradie. Polykarbonát ako materiál sám absorbuje UV žiarenie, takže si môžete byť istí, že aj naše SOS CrystalVision™ číre šošovky vám poskytujú plnú ochranu pred celým spektrom UV žiarenia. Ideálne sú tiež pre ľudí, ktorí nosia kontaktné šošovky alebo majú citlivé oči. Polykarbonátové šošovky sú ľahké, trvácne, nárazu odolné a s našou patentovanou DuraCoat ™ ochrannou vrstvou sú najodolnejšími voči poškriabaniu medzi plastami. Ochranné okuliare s polykarbonátovými šošovkami sú najuznávanejšími pracovnými okuliarmi v kruhu ochranných a záchranných zložiek po celom svete.

Ďalšie dôležité komponenty slnečných okuliarov SOS Eyewear®

CSF (Composite Shock Frames) rámy

CSF rámy majú nízku hmotnosť a nízku zotrvačnosť. Pri nosení nebudú poskakovať a posúvať sa na Vašej hlave ani pri extrémnych športových aktivitách. Sú vyrobené z materiálu Grilamid TR90, ktorý sa vyznačuje extrémnou flexibilitou a trvácnosťou.

SOS SoftTouch Nose Grips

Mäkké pogumované nosníky ( nosové podložky ) držia Vaše okuliare na svojom mieste aj počas extrémnych športových aktivít. Tento samoregulačný materiál zaisťuje Váš komfort počas nosenia okuliarov bez ohľadu na tvar Vašej hlavy.

Stranice (temples)

Stranice okuliarov Survival Optics Sunglasses® sú zaoblené tak, aby nasledovali krivku Vašej hlavy bez toho, aby ste pociťovali akýkoľvek tlak v ich oblasti. Zakončenie straníc je potiahnuté mäkkým alebo nekĺzavým materiálom, aby Vaše okuliare ostali vždy na mieste svojho určenia. Tento pokročilý anatomický dizajn Vám zabezpečí celodenný komfort počas nosenia okuliarov.

Venting Systems

Niektoré šošovky a rámy nami ponúkaných okuliarov majú zabudované ventilačné otvory, ktoré zabezpečujú lepšie prúdenie vzduchu, a tak zabraňujú zahmlievaniu a vytváraniu kondenzátov vo vnútri okuliarov. Takéto prevedenie okuliarov umožňuje maximálnu ventiláciu.

Zakúpením našich SOS slnečných okuliarov získate to maximum, čo od slnečných okuliarov môžete očakávať !

Tipy a rady

Ak si Vaše zamestnanie vyžaduje, aby ste často menili miesto pobytu ( exteriér / interiér alebo slnko / tieň ) ako napríklad vodiči a obchodní zástupcovia, šnúrka na okuliare je nevyhnutnou pomôckou. Okrem toho, že Vaše slnečné okuliare budete mať vždy po ruke, zabránite aj ich strate alebo náhodnému sadnutiu si na ne. Nenechávajte Vaše okuliare na palubovke alebo na sedačkách v aute za horúceho počasia. Kým plastové rámy môžu stratiť svoj tvar, kovové absorbujú teplo a môžu zapríčiniť popáleniny. Noste Vaše slnečné okuliare so sebou alebo ich odložte v priehradke auta v ochrannom obale.

Skladovanie okuliarov

Ak nemáte svoje okuliare práve na hlave, najbezpečnejším miestom, kde ich môžete uložiť, je ochranný obal alebo púzdro. Takto uložené okuliare môžete ochrániť pred poškriabaním alebo zlomením. Nedávajte okuliare bez ochranného obalu do Vášho vrecka alebo kabelky. Kľúče, mince a iné ostré predmety môžu poškriabať šošovky okuliarov a tak znížiť ich ochrannú funkciu.

Čistenie

Šošovky Vašich okuliarov čistite každý deň mäkkou handričkou, najideálnejším materiálom na tento účel sú mikrovláknové utierky. Neodporúčame používať na čistenie materiály vyrobené na báze dreva, ako papierové utierky, vreckovky atď.